Google idzie w ślady Apple’a – też pracuje nad zegarkiem

O tym, że Apple pracuje nad koncepcją własnego smart-zegarka pisaliśmy wcześniej.Samsung także pracuje nad zegarkiem, który będzie współpracować ze smartfonem. Google najwyraźniej pozazdrościło tym firmom i według nieoficjalnych informacji rozpoczęto prace nad stworzeniem nowego gadżetu.

apple-iwatch
Google opatentował prawo do stworzenia czasomierza z dwoma ekranami. Miałby być obsługiwany dotykiem i mieć wbudowaną kamerę. Oficjalnie jednak koncern nie ogłasza planów stworzenia podobnego gadżetu. Ale nie chce pozostać w tyle za konkurencyjnymi firmami – Apple’m i Samsungiem – i według plotek prace są już zaawansowane.
Eksperci twierdzą, że największym problem dla Apple’a, Samsunga i Google’a będzie designem, ponieważ w małym urządzeniu będzie trzeba zmieścić zarówno modem, jak również moduł BlueTooth. Przy czym ekran musi być odpowiednich rozmiarów, by można było na nim cokolwiek zobaczyć, a całość na tyle zminimalizowana, by atrakcyjnie wyglądała na ręku.

 

Dzielenie się jest sexy! Skorzystaj z poniższych linków aby udostępnić ten artykuł w wybranych kanałach informacyjnych. Dodatkowo kliknij ‘Lubię to’ na górze strony! Obserwuj AppleiPads.pl na BlipieTwitterzeFlakerzeFacebooku, przez RSS lub Google+ aby być zawsze na bieżąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...