Naprawa ekranu iPhone’a – jak naprawić uszkodzony ekran i jak uniknąć problemu?

Naprawa ekranu iPhone’a – jak naprawić uszkodzony ekran i jak uniknąć problemu?

Zepsute ekrany to częsty problem użytkowników iPhone’a. W tym artykule omówimy niektóre z najczęstszych metod naprawy uszkodzonego ekranu.
Najskuteczniejszą metodę zawsze będzie w tym przypadku skutecznie zrealizowana prewencja, czyli niedopuszczenie do sytuacji, w której wyświetlacz iPhone mógłby ulec uszkodzeniu. o ile nie można zawsze zapobiec nieszczęśliwym upadkom czy wyjątkowo mocnym uderzeniom, to można sprawić, by skutki takiego zdarzenia nie były bardzo dotkliwe dla Twojego urządzenia oraz dla Twojego portfela.


Jak zapobiec uszkodzeniu wyświetlacza?


Ochrona przed uszkodzeniem ekranu jest równocześnie najtańszą formą profilaktyki uszkodzeń, ponieważ zakup przeznaczonych do tego akcesoriów to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, którego nijak nie można porównać do znacznie droższej wymiany wyświetlacza iPhone;a na nowy i sprawny moduł.


Czy można naprawić zepsutą matrycę?


Naprawa uszkodzonego ekranu nie jest możliwa – jedyną opcją jest wówczas demontaż uszkodzonego podzespołu i wstawienie w jego miejsce działającej matrycy wraz z zupełnie nową szybką ochronną. Zakup dodatkowej szybki ochronnej w postaci szkła hybrydowego lub hartowanego daje dodatkową warstwę ochrony, dzięki której to druga powłoka przyjmuje na siebie siłę uderzenia, skutecznie chroniąc tym samym matrycę przed zniszczeniem i koniecznością przeprowadzenia kosztownej wymiany.
Zakres ochrony można jednocześnie podnieść poprzez przechowywanie telefonu w etui chroniącym również ranty iPhone’a lub w kaburze osłaniającej telefon z każdej strony.


Jak rozpoznać uszkodzenie ekranu i co robić w takiej sytuacji?


Jeżeli jednak już doszło do sytuacji uszkodzenia wyświetlacza telefonu – co można stwierdzić poprzez ocenę wyświetlania treści oraz responsywności na dotyk – to wtedy jedyne, co możesz zrobić, to samodzielnie zamontować nową matrycę lub zlecić jej wymianę serwisowi Apple.
Uszkodzony wyświetlacz iPhone rozpoznasz po tym, że pojawiają się na nim plamy, linie i inne artefakty. Wyraźnie dostrzegalne są także podczas próby użytkowania problemy z przetwarzaniem dotyku.
W takim scenariuszu wymiana szybki iPhone na nową nie rozwiąże twojego kłopotu i niestety niezbędna jest wymiana znajdującej się pod nim matrycy wraz z modułem dotykowym.


Wymiana ekranu w domu czy w serwisie iPhone?


Możesz spróbować wykonać tę naprawę iPhone samodzielnie za pomocą zakupionego w internecie zestawu naprawczego, jednak wiąże się z tym spore ryzyko z uwagi na wrażliwe połączenia poszczególnych podzespołów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykonanie takiej naprawy przez profesjonalny serwis iPhone który, specjalizuje się właśnie w wymianie uszkodzonych ekranów.
Wszystkie wyświetlacze poddawane są wtedy wymagającym testom jakościowym, a także sprawdzane jest dokładnie ich pochodzenie, dzięki czemu możesz mieć pewność montażu sprawnego i spełniającego twoje potrzeby podzespołu.
Dostajesz także gwarancję na taką usługę, dzięki czemu w razie kłopotów możesz zgłosić się po pomoc do wybranego przez Ciebie serwisu.